Aktualności

2020

Nie był to łatwy rok, przede wszystkim ze względu na liczne obostrzenia spowodowane pandemią. Spotkania bezpośrednie z klientami zostały ograniczone do niezbędnego minimum.  Przez długie tygodnie działaliśmy zdalnie, jak większość firm nie tylko z branży radiołączności.

Pomimo tych trudności udało nam się zrealizować kilka dużych projektów na dostawę urządzeń radiowych do służb mundurowych. Tylko w czwartym kwartale dostarczyliśmy ok. 800 terminali przenośnych i przewoźnych EXCERA do Wojskowych Oddziałów Gospodarczych.

Miniony rok obfitował również w zamówienia na baterie do radiotelefonów; dostawy do wojska, policji i kolei sięgnęły kilkunastu tysięcy sztuk akumulatorów.

Do grona użytkowników radiotelefonów DMR Excera EP5500 dołączyło m.in. GPR Jastrzębie – Ratownictwo Podziemne –  Grupa specjalizująca się w szkoleniu psów do akcji ratowniczych w Zakładach Górniczych. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, choć w tak symboliczny sposób i trzymamy kciuki za pomyślność akcji.

Życzymy wszystkim jak najlepszego 2021 roku!

12.2019

Rok 2019 pomału przechodzi do historii, a wraz z nim wiele ciekawych projektów i wydarzeń, w których Covertech uczestniczył.

Radiotelefony DMR Excera cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród wojska i policji (w Polsce dostarczonych już ponad 4500 terminali); do grona użytkowników tych produktów dołączyła również straż pożarna.

Dla Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zrealizowaliśmy dostawę i przeprowadziliśmy szkolenie z obsługi i instalacji odbiorników radiowych KF Alinco i SDRplay.

Pomyślnie wdrożyliśmy system radiołączności dla jednego z największych w Polsce zakładów produkcyjnych będącego częścią szwajcarskiego koncernu. Zadanie obejmowało zaprojektowanie, dostawę, zaprogramowanie i uruchomienie systemu przemiennikowego o pojemności ponad 200 radiotelefonów.

Oferta firmy wzbogaciła się o taktyczne akcesoria audio amerykańskiej firmy TEA, a wśród nich m.in. zaawansowane systemy słuchawkowe i podwójne przyciski PTT, szeroko wykorzystywane przez służby bezpieczeństwa publicznego.

Pod koniec roku pomyślnie przeszliśmy proces recertyfikacji na zgodność z normami ISO 9001:2015 oraz AQAP 2110:2016.

W maju wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH w Warszawie; we wrześniu uczestniczyliśmy w I Konferencji Naukowo-Technicznej SECURITECH & DEFENSE 2019, która odbyła się pod hasłem „Nowoczesne technologie militarne i cywilne”, a na początku października na naszym stoisku wystawienniczym podczas kolejnej już edycji Konferencji Radiokomunikacji Profesjonalnej RADIOEXPO w Warszawie gościliśmy licznych obecnych i mamy nadzieję przyszłych klientów.

Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w 2020 roku i zapraszamy do współpracy!


09.2019

Odwiedź nas na RADIOEXPO 2019. Tegoroczna edycja Konferencji Radiokomunikacji Profesjonalne będzie miała miejsce w Hotelu Sangate w Warszawie, w dniach 2-3 października. Na stoisku COVERTECH zaprezentujemy m.in. najnowsze rozwiązania z zakresu systemu radiołączności w standardzie  DMR produkcji EXCERA, dedykowane dla służb bezpieczeństwa publicznego, jak również sektora prywatnego. Zapraszamy!


09.2019

W dniach 18–19 września br. w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie odbędzie się I Konferencja Naukowo-Techniczna SECURITECH & DEFENSE 2019. Motywem przewodnim tego wydarzenia jest spotkanie profesjonalistów z zakresu obrony i ochrony obiektów wojskowych z przedstawicielami firm z branży nowych technologii. Podczas Konferencji firma COVERTECH zaprezentuje specjalistyczne urządzenia światowej klasy producentów z dziedziny radiokomunikacji. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!


04.2019

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska I79 podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa  EUROPOLTECH 2019które odbędą się w dniach 8 – 10 maja br., w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Wszystkim Klientom i Partnerom Covertech dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy licznych sukcesów w 2019 roku.


12.2018

2 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wrocławia dołączył do grona użytkowników radiotelefonów EXCERA.

Po dość długim procesie weryfikacji ofert w postępowaniu na dostawę radiotelefonów przenośnych i stacjonarnych UKF, zestawów do programowania oraz akumulatorów do radiotelefonów Motorola GP340, Zamawiający wybrał zaoferowane przez COVERTECH terminale radiowe DMR serii EP/EM8100.


11.2018

Realizacja dostawy ponad 400 radiotelefonów przenośnych DMR EXCERA EP5000 w ramach umowy zawartej  z 3 Regionalną Bazą Logistyczną.


10.2018

Pomyślne przejście procesu certyfikacji na zgodność z nową normą ISO 9001:2015.


09.2018

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska COVERTECH (nr 23) podczas RadioEXPO 2018 – Konferencji i Wystawy Radiokomunikacji Profesjonalnej, która odbędzie się w dniach 3-4 października 2018 roku, w warszawskim Hotelu Sangate Airport (ul. Komitetu Obrony Robotników 32). Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora bezpieczeństwa publicznego i końcowych użytkowników systemów radiowych.


08.2018

Ekspresowa dostawa kilkudziesięciu zestawów słuchawkowych do radiotelefonów EXCERA, wykorzystywanych do obsługi Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 organizowanych w dniach 25-26 sierpnia w Radomiu.


07.2018

3RBLog rozbudowuje system radiowy oparty o odbiorniki KF ALINCO oraz anteny firmy COMROD.


06.2018

EXCERA wprowadza na rynek Polski nową serię radiotelefonów przenośnych DMR w skład, której wchodzą trzy modele: EP5000 – bez wyświetlacza i klawiatury, EP5500 – z uproszczoną klawiaturą, i najbardziej rozbudowany EP5800 z kolorowym wyświetlaczem i pełną klawiaturą. Radiotelefony cechuje kompaktowość, niewielkie wymiary: 115x54x30mm, przy pełnej funkcjonalności. Urządzenia dostępne są w wersjach VHF (136-174 MHz) oraz UHF (400-470MHz). W ukompletowaniu podstawowym znajduje się akumulator Li-Ion 2000mAh, ładowarka, antena, klips do pasa.


04.2018

Na początku kwietnia przeprowadziliśmy szkolenie dla klientów końcowych z obsługi i programowania radiotelefonów DMR EXCERA serii EP/EM8100. Uczestnicy wyrazili zainteresowanie udziałem w kolejnych warsztatach z zakresu cyfrowych systemów radiowych.


03.2018

Realizacja drugiej części umowy na dostawę odbiorników radiowych KF do odbioru sygnałów alarmowych dla 3 RBLog w Krakowie.


02.2018

15 Lutego w warszawskim hotelu Novotel Airport odbyła się konferencja pt. „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb”, w której licznie uczestniczyli m.in. przedstawiciele służb mundurowych, administracji publicznej, centrów zarządzania kryzysowego szczebla powiatowego i wojewódzkiego. Podczas konferencji Covertech zaprezentował elastyczne rozwiązania łączności wspierające procesy decyzyjne w zarządzaniu kryzysowym, a wśród nich nowoczesne systemy łączności radiowej EXCERA DMR oraz rozwiązania SD-WAN oparte o produkty niemieckiej firmy VIPRINET, wykorzystujące wyjątkową technikę tunelowania VPN dla zapewnienia bezpiecznych i szybkich połączeń internetowych


12.2017

Jak co roku czwarty kwartał, a w szczególności grudzień w branży radiokomunikacyjnej jest niezwykle „gorącym” okresem. Terminy dostaw są bardzo napięte, a walka z czasem nie należy do łatwych, zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki; tym bardziej cieszy nas fakt udanych realizacji projektów na dostawę:
185 radiotelefonów noszonych, samochodowych oraz stacjonarnych produkcji EXCERA dla 10 Brygady Logistycznej w Opolu
55 radiotelefonów EXCERA przenośnych EP8100 oraz przewoźnych EM8100 dla 1 Brygady Logistycznej w Bydgoszczy
50 radiotelefonów noszonych EXCERA EP8000 dla 6 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Ustce
37 radiotelefonów EP8000 oraz EM8100 dla 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach
50 radiotelefonów DMR EP8100 dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
333 radiotelefonów DMR EXCERA noszonych oraz samochodowych w ukompletowaniu podstawowym i kamuflowanym, w ramach umowy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach


Wszystkim obecnym i przyszłym użytkownikom radiotelefonów DMR EXCERA życzymy znakomitej łączności w 2018 roku. Zapraszamy do dalszej współpracy.


12.2017

Wdrożenie ogólnokrajowego systemu łączności opartego na 13 przemiennikach DMR ER9000 produkcji EXCERA dla Agencji Rządowej w Polsce.


11.2017

Realizacja  pierwszej części umowy na dostawę 58 odbiorników radiowych KF do odbioru sygnałów alarmowych dla 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie.


10.2017

Uruchomienie kolejnego systemu retransmisji sygnałów radiowych na potrzeby Służb Ratowniczych PSP w Centrum biurowym ARTICO w Warszawie.


09.2017

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska COVERTECH (nr 21) podczas RadioEXPO 2017 – Konferencji i Wystawy Radiokomunikacji Profesjonalnej, która odbędzie się w dniach 4-5 października 2017 roku, w warszawskim Hotelu Sangate Airport (ul. 17 Stycznia 32). Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora bezpieczeństwa publicznego i końcowych użytkowników systemów radiowych.


08.2017

Sezon urlopowy w pełni, a Covertech pod pełną parą … dostarczył w wyjątkowo krótkim czasie radiotelefony DMR do 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu oraz SKW.


07.2017

13 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Grudziądzu dołączył do grona użytkowników radiotelefonów przenośnych DMR EXCERA. Dostawa sprzętu została zrealizowana przez Covertech zaledwie w tydzień od podpisania umowy.


06.2017

Dostawa i uruchomienie dyspozytorskiego systemu łączności cyfrowo-analogowej, opartego na technologii IP, w ramach projektu współrealizowanego z firmą Nowatel dla KWP w Katowicach.


06.2017

COVERTECH we współpracy z firmą AWEA opracował i uruchomił system łączności radiowej na potrzeby służb ratowniczych PSP w warszawskim Centrum Handlowym „Galeria Północna”. System oparto na budowie czterech przekaźników radiowych, umożliwiających pracę radiotelefonów w duosimpleksie. Rozwiązanie radiowe jest monitorowane zdalnie przez sieć internetową. Dla uzyskania pełnego pokrycia wnętrza budynku sygnałem radiowym użyto specjalistycznego systemu antenowego.


05.2017

Realizacja dostaw części zamiennych, akcesoriów i akumulatorów do radiotelefonów w ramach projektu na dostawę technicznych środków materiałowych do sprzętu łączności dla 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie.


04.2017

System dyspozytorski OpenRDS dedykowany obsłudze rozwiązań EXCERA

Na tegorocznych targach International Wireless Communications Expo (IWCE) w Las Vegas, firma Nowatel, przedstawiła system dyspozytorski OpenRDS dedykowany obsłudze najnowszych rozwiązań radiokomunikacyjnych Excera. W wyniku wspólnej pracy obu spółek udało się przedstawić aktualnie jedyny na świecie produkt, wspierający pełną funkcjonalność w zakresie obsługi przemienników oraz terminali radiowych firmy Excera w tym:

– integrację z systemem przemienników w trybie single i multi-site

– pełną rejestrację korespondencji radiowej prowadzonej w systemie

– obsługę GPS, SDS oraz innych funkcjonalności cyfrowych (tj. zdalny podsłuch, stun/kill itp.)

Źródło: Nowatel


03.2017

Zapraszamy  do odwiedzenia naszego stoiska B04 podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa  EUROPOLTECHktóre odbędą się w dniach 26 – 28 kwietnia br., w Gdańsku.


12.2016

Dostawa 100 odbiorników radiowych KF wraz z antenami dla 1 Regionalnej Bazy Logistycznej.

 


11.2016

Miło nam poinformować, że firma COVERTECH pomyślnie wdrożyła System Zarządzania Jakością, uzyskując Certyfikat ISO 9001:2008, w zakresie produkcji, wdrażania i serwisowania systemów radiokomunikacyjnych.


11.2016

Terminowa realizacja dostawy 1730 radiotelefonów EXCERA DMR wraz z akcesoriami dla 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie.


09.2016

Do grona użytkowników radiotelefonów EXCERA dołączyła Żandarmeria Wojskowa. W ramach umowy na dostawę 230 urządzeń cyfrowych DMR dla Oddziału Zabezpieczenia ŻW przeprowadzone zostało również szkolenie z zakresu programowania, użytkowania i obsługi dostarczonych produktów.


09.2016

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku Targi odnotowały rekordową liczbę wystawców (ponad 600 z 30 krajów), wśród których znalazła się również firma COVERTECH. Zaprezentowaliśmy nowoczesny system radiołączności EXCERA pracujący w standardzie DMR. W Polsce radiotelefony EXCERA użytkowane są już m.in. przez Straż Graniczną i Żandarmerię Wojskową.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas MSPO i zapraszamy do dalszego kontaktu.


08.2016

Podpisanie umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej na dostawę ponad 1700 radiotelefonów EXCERA DMR


07.2016

Miło nam poinformować, że COVERTECH otrzymał certyfikaty uczestnictwa w programie ekologicznej odpowiedzialności przedsiębiorstw: Firma Przyjazna Naturze.

certyfikat_fpn


06.2016

Dostawa radiotelefonów przenośnych i przewoźnych DMR dla Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku


05.2016

Maj obfitował w wiele ciekawych projektów; większość z nich związana była z realizacją dostaw cyfrowych radiotelefonów DMR. Do grona naszych Klientów dołączyli: Morski Oddział Straży Granicznej, Urząd Miasta Marki, LOTOS Petrobaltic. Podpisaliśmy również umowę z Urzędem Komunikacji Elektronicznej na dostawę specjalistycznej anteny na potrzeby Krajowego Automatycznego Systemu Monitoringu Widma Radiowego.


04.2016

COVERTECH jedynym przedstawicielem na Polskę Shenzhen Excera Technology Co., LTD

Autoryzacja_Ex